Volframo žiedai
Kontaktai

UAB "OG rings"

Krokuvos g. 11, Vilnius

Tel. +37066211997, +37068070737

El. p. [email protected]

Darbo laikas:

I 12.00-18.00

II 13.30-18.00

III 12.00-18.00

IV 12.00-18.00

V 12.00-18.00

Jei salone norite apsilankyti kitu laiku - skambinkite

Titulinis -> Apie volframą

Volframo karbidas – tvirčiausias juvelyrikoje naudojamas lydinys. Iš jo pagaminti žiedai labai atsparūs braižymuisi, jų neįmanoma sulenkti ar kitaip deformuoti. Taip pat šie žiedai nejuoduoja (yra atsparūs oksidacijai), jiems nereikalinga jokia įpatinga priežiūra, atnaujinimas ar valymas. Įsigiję volframo karbido žiedą galėsite būti tikri, kad jis visada liks toks pat, kaip vestuvių dieną.

 Moso kietumo skalėje volframo karbidui skiriami 9 balai. (titanui - 6, plienui – 4.5, auksui – 3). Taigi žemėje egzistuoja labai nedaug už volframą kietesnių medžiagų, kurios gali jį įbrėžti ir įprastoje aplinkoje šios medžiagos itin retai sutinkamos. Šaltinis: wiki (volframo karbidas anglų k. - tungsten carbide)


 Volframo karbido natūrali spalva – pilka. Priklausomai nuo metalų, naudojamų žiedo gamyboje, ji gali būti šviesesnė (primenanti platinos spalvą) ar tamsesnė (primenanti plieną). Bet volframo karbido neįmanoma pagaminti gelsvos, juodos ar kitos (ne pilkos) spalvos. Jei pageidaujate juodos spalvos žiedo - "OG rings" galite pasirinkti cirkonio dioksido žiedą (8 balai Moso skalėje). O norintiems aukso spalvos galime pasiūlyti žiedus su aukso spalvos juostele, kuri dengiama žiedo viduryje esančiame griovelyje, taip užtikrinant, kad niekada nenusitrins.


Volframo karbido lydinys gaminamas iš volframo ir anglies. Būtent anglis jam suteikia išskirtinį tvirtumą ir dėl jos pavadinime atsirado žodis karbidas (chem. karbidas – metalo junginys su anglimi). Kadangi vien tik volframo ir anglies junginys neįmanomas – lydinyje taip pat naudojami ir “surišantys” metalai – nikelis ir chromas. Jei žiedo sudėtyje daugiau nikelio – jis bus tamsesnis, jei chromo – šviesesnis.


Renkantis volframo karbido žiedą labai svarbu žinoti tikslią lydinio sudėtį, nes volframas išgaunamas iš volframo rūdos, kurioje būna ir kenksmingų priemaišų. Šių priemaišų šalinimas – sudėtingas ir brangus procesas, todėl lydiniams dažnai naudojamas pigus, tačiau ne visai išvalytas volframas. Dažniausiai randama molibdeno, alavo, švino, bismuto, arseno, fosforo, stibio, mangano ir kt. priemaišų. Dėl jų volframo karbido žiedai gali ne tik pakeisti spalvą ir savybes, bet ir pakenkti žmogaus sveikatai. “OG rings” žiedai turi sudėties sertifikatus, kurie garantuoja, kad žiedai gaminami iš kokybiško volframo karbido, kuriame nėra kenksmingų ar žiedo savybes keičiančių priemaišų.

"OG rings" volframo karbido žiedų sudėtis:

Baltas volframo karbidas (vidinė dalis):
volframas  (79,6%)
anglis (7,6%)
deguonis (0,5%)
nikelis (11,9%)
chromas (0,5%)

Baltas volframo karbidas (išorė):
volframas  (66,0%)
anglis (9,2%)
deguonis (2,8%)
nikelis (8,0%)
chromas (14,1%)

Įprastas volframo karbidas:
volframas  (80,75%)
anglis (8,1%)
deguonis (0,6%)
nikelis (10,2%)
chromas (0,35%)

Pabaigai norime paminėti, kad volframo karbidas – ne taurusis metalas. Todėl jo kaina nepriklauso nuo žiedo dydžio ar svorio. Svarbiausias rodiklis – žiedo apdirbimas. Kuo jis sudėtingesnis, tuo ir žiedas bus brangesnis.

Žiedai iš volframo karbido:

  • nesibraižo
  • nejuoduoja
  • nekeičia formos
  • 10 kartų tvirtesni už auksą
  • 4 kartus tvirtesni už titaną
  • visada atrodys taip pat, kaip vestuvių dieną!
  Dalintis Facebook